Aleksandra Vrgović

Odeljenjski starešina učenika prvog razreda.

Diplomirala na katedri za engleski jezik i književnost Filološkog fakulteta u Beogradu u junu 2007. godine.

Poseduje licencu za rad.

Rukovodilac je Stručnog veća stranih jezika i član Pedagoškog kolegijuma.

Stekla je iskustvo u radu sa svim uzrastima, držeći kurseve opšteg engleskog u školi jezika. Bavi se honorarnim prevođenjem (regionalne ekonomske i berzanske vesti, BBN). Zahvaljujući honorarnom prevodilačkom radu za MASMI, stručni časopis Turistički svet i Concord Communications, usmerila se ka poslovnom engleskom i ESP (engleskom za specifične svrhe, različite profesije).

U našoj školi radi od septembra 2009. godine. Posebno je zanima primena online izvora i novih IK tehnologija u učenju jezika - pisanje tematskih blogova, primenjena/usmerena upotreba društvenih mreža, softveri za prepoznavanje glasa I dr. Priprema ispit FTBE (Further Certificate for Teachers of Business English) koji organizuje LCCI (Londonska privredna komora).

Redovno održava dodatnu nastavu na kojoj priprema učenike za međunarodno HIPPO takmičenje. Usmerava učenike u pisanju tekstova za rubriku English Corner školskog časopisa EPA GLAS.

Pohađala veliki broj programa stručnog usavršavanja:Teaching Writing to B2 level – learning outcomes and approaches – within a Cambridge Learning Framework;Differentiated Instruction with Upload; A new direction in Education; Making Student Output Productive;Holistic Approaches to the Teaching and Learning of Grammar; Using drama, songs and music in the language class - ‘Totus Mundi Classroom Est’; Oxford Day; Introduction and application of modern ICT and innovative methodologies and teaching “tools”; Managing Change in ELT - Workshop with Hamish McIlwraith ...