• O školi

Osnovni podaci

Škola je deo sistema obrazovanja Republike Srbije, na osnovu rešenja Ministarstva prosvete i sporta broj: 022-05-00251/2006-03 od 12. 02. 2007. i 07. 05. 2008. i školuje učenike u okviru sledećih programa:

• Opšta gimnazija
  • IT gimnazija - Odeljenje gimnazije za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku
  • Ekonomski tehničar
  • Pravni tehničar
  • Turistički tehničar
  • Finansijski tehničar
  • Carinski tehničar
  • Poslovni administrator

Školovanje za svih šest profila traje četiri godine.

Od početka rada škole 2007/2008, više od 300 mladih ljudi je steklo srednje obrazovanje sa prosečnom ocenom većom od 4 od kojih se više od pola upisalo na fakultet.

Nastavni planovi

Srednja škola za ekonomiju, pravo i administraciju u Beogradu u svom radu primenjuje važeće nastavne planove i programe koje je propisalo Ministarstvo prosvete i sporta Republike Srbije.

Nastavni planovi su tako osmišljeni da daju dobro opšte obrazovanje, dok grupe pravnih i ekonomskih predmeta daju praktično znanje i veštine koji omogućavaju uspešno snalaženje u konkretnim zadacima.

Moderna nastava
Saznajte kako učimo, motivišemo i ocenjujemo učenike

Aktivno uključivanje učenika u proces učenja

Danas znamo da trajno i praktično primenljivo znanje stičemo ako aktivno učestvujemo u rešavanju nekog zadataka, pre nego kroz jednostavno ponavljanje činjenica koje je nastavnik predstavio. Naši profesori zato primenjuju različite metode koje čine učenje zanimljivim, pa i zabavnim. Dobri primeri su istraživački rad učenika, projektni zadaci, modul časovi koji povezuju sadržaje više predmeta, učenje kroz studije slučaja i grupni rad praćen upotrebom multimedijalnih nastavnih sredstava.

Razvojno ocenjivanje

Naša škola je jedna od prvih u Srbiji koja je uvela razvojno ocenjivanje 2007. godine.  Razvojno ocenjivanje podrazumeva da se znanje đaka ocenjuje prema njegovom pokazanom znanju, trudu, napretku i sposobnostima. To nam omogućava da pratimo i nagrađujemo trud pojedinca i da motivisemo učenike. Za ovakav načen praćenja učenika preduslov je mali broj učenika u odeljenju (20). Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja je ove godine započelo uvođenje principa razvojnog ocenjivanja u sve srednje škole u Srbiji. Mi možemo da se pohvalimo višegodišnjim iskustvom i dobrim rezultatima. Deca stiću znanje bez straha od škole i učenja, što naravno čini i roditelje zadovoljnim.

Vannastavne i izborne aktivnosti

Škola pruža širok spektar mogućnosti da se učenici angažuju u radu sekcija i razvijaju talenat i kreativnost. Ponosni smo na našu novinarsku sekciju koja objavljuje školski časopis već pet godina. Osim toga, u školi su aktivne: istorijska, informatička, planinarska, matematička i retorička sekcija.

Redovnim posetama izložbama, javnim časovima i spomenicima kulture, inspirišemo učenike da šire znanja o istoriji, kulturi i religijama.

Fakultativna nastava

Kroz grupni i individualni rad, učenici imaju mogućnost da iskažu svoju samostalnost i kreativnost u skladu sa ličnim interesovanjima i potencijalima u okviru sledećih fakultativnih predmeta:

• Poslovni strani jezik
  • Internet poslovanje