Milica Kovačević

Završila Filološki fakultet u Beogradu, jednogodišnjiu obuku u Udruženju naučnih i stručnih prevodilaca Srbije čiji je i član, kao i diplomske akademske sudije – master. U našoj školi radi od 2009. godine. U toku je procesa dobijanja licence.

Član je Stručnog veća stranih jezika i Stručnog aktiva za razvoj školskog programa.

Pohađala je brojne programe stručnog usavršavanja u zemlji i inostranstvu od kojih izdvaja: seminare za nastavnike Authentic English Language and Culture kao i Teaching Unplugged' u organizaciji SOL- Sharing One Language u Engleskoj; Methodology, Language and Culture Course for Teachers of English, Oxford University Press Day, Teaching Writing to B2 level – learning outcomes and approaches – within a Cambridge Learning Framework, Differentiated Instruction with Upload, A new direction in Education i Using drama, songs and music in the language class - ‘Totus Mundi Classroom Est.

Organizovala je školsko takmičenje iz engleskog jezika u školskoj 2014/2015. godini.

U svom poslu najviše volim izazov rada sa tinejdžerima koji su inspirativni i zahtevni, kao i podsticanje njihove kreativnosti i kritičnog mišljenja.