• Tamara Doncic

Tamara Dončić

Posle završene Filološke gimnazije u Beogradu i Filološkog fakulteta, katedra za francuski jezik i književnost, upisuje postdiplomske studije na Univerzitetu u Strazburu, na Departmanu za primennjenu lingvistiku i didaktiku jezika, gde je bila kreator i vođa projekta za učenje jezika na daljinu i promociju višejezičnosti na Univerzitetu u Strazburu. Odbranila je master rad na temu: « Application des TICE dans les ateliers d’intercompréhension en langues romanes » (Primena novih tehnologija za međurazumevanje romanskih jezika).

U našoj školi radi od 2014. godine. Član je Stručnog veća stranih jezika.

Pohađala je veliki broj programa stručnog usavršavanja : Approches interculturelles en classe de FLE ; Jeux de communication en classe de FLE ; TBI (tableau blanc interactif), ressources numériques pour apprendre une langue ; Outils partagés prof-élève : cahiers de textes en ligne, forum, partage des fichiers ; Comment favoriser l’expression orale en classe de FLE ; Comment favoriser l’expression écrite en classe de FLE; L’apprentissage du français par les méthodes ludiques : jeux de société, ateliers d’écritures et techniques de création d’histoire…

Učestvovala je u više kulturno-jezičkih razmena između Srbije i frankofonih zemalja, kao i u organizaciji Frankofonog festivala za srednjoškolce u Beogradu.

Od novembra 2015. sertifikovani je ispitivač za ispite Delf/Dalf pri Francuskom institutu.

Tečno govori francuski, engleski i italijanski jezik. Služi se španskim i portugalskim jezikom.

Aktivni je član udruženja profesora francuskog jezika Srbije i francuske organizacije APIC (Association pour la promotion d’intercompréhension des langues).