PRVO MESTO SARE DAMNJANOVIĆ NA PALILULSKOJ OLIMPIJADI KULTURE

pok 2013Na Palilulskoj olimpijadi kulture koja je trajala od 13. do 17. maja 2013. učestvovalo je nekoliko naših učenika u različitiim kategorijama.

U kategoriji takmičenja za najbolju pesmu takmičio se Lazar Nišavić iz 3/3, u kategoriji recitacija Sara Damnjanović iz 4/2 sa svojom pričom Život je borba i učenice Zorana Antić i Jelena Tadić iz 4/3.

Učenici su sa profesorkama Nevenom Sarić-Pavlović i Milicom Radovančev prisustvovali svečanom otvaranju na kome  je govorio predsednik opštine Palilula, dok je program vodio poznati glumac Ivan Jevtović. Na otvaranju su nastupile dve dramske grupe i školski bend, a narednih dana su  se takmičili ostali učesnici u literarnom stvaralaštvu i  recitovanju..

Sara Damnjanović je nastupila  15. maja. Njeno predstavljanje  je bilo veoma zapaženo, što je kasnije potvrdio i žiri koji je nastup Sare Damnjanović oceneio najvišom nagradom – prvim mestom.

M.R. i S.G.