Sat za našu planetu

Dragi učenici, nastavnici, roditelji i prijatelji škole, Naša škola će u subotu, 24. marta 2018. ugasiti svetla od 20.30 do 21.20 h. Pozivamo vas da to i vi učinite!

U subotu, 24. marta u Srbiji će se deseti put održati akcija “Sat za našu planetu” simboličnim gašenjem svetla od 20:30 do 21:30. WWF održavanjem ove akcije želi da ukaže na posledice klimatskih promena, ali i moć pojedinca da doprinese njihovom ublažavanju.

Akciju “Sat za našu planetu”, u svetu poznatu kao Earth Hour, do sada je na globalnom nivou podržalo preko 7000 gradova iz 178 zemalja. Među njima su i 91 grad i opština u Srbiji.

Osvetlimo problem! Neka sat vremena provedenih u mraku bude podsetnik da moramo da obezbeimo održivu budućnost naše planete.

Maja Joksić